Sportovní sluneční dioptrické brýle

Sportovní sluneční dioptrické brýle
Sportovní sluneční dioptrické brýle 1
Sportovní sluneční dioptrické brýle 5
Sportovní sluneční dioptrické brýle 6
Sportovní sluneční dioptrické brýle 7
Sportovní sluneční dioptrické brýle 2
Sportovní sluneční dioptrické brýle 3
Sportovní sluneční dioptrické brýle 4

Sportovní sluneční dioptrické brýle představují specifickou skupinu mezi sportovními brýlemi

Sluneční dioptrické brýle bývají dnes součástí výbavy téměř každého turisty, který potřebuje chránit zrak před UV zářením a současně dioptriemi korigovat nějakou oční vadu. Nabídka slunečních dioptrických brýlí je na dnešním trhu skutečně mimořádně široká. Avšak ne každé sluneční dioptrické brýle se hodí na sportovní aktivity. Ať již svým provedením a nebo kvalitou. Jak tedy postupovat, když ani při sportu nechcete kvůli UV paprskům riskovat zánět spojivek nebo dokonce v tom horším případě i trvalé poškození zraku? Možností jak tomu předejít jsou sportovní sluneční dioptrické brýle, které odfiltrují UV záření, poskytnou Vám správnou dioptrickou korekci a budou Vašim očím při sportu dobrou ochranou.

V Oční optice Beroun Vám nabídneme sportovní sluneční dioptrické brýle vhodné na různé typy sportů v mnoha provedeních i různých cenových relacích.

Jaké si vybrat sportovní sluneční dioptrické brýle?

Dobré sportovní sluneční dioptrické brýle musí být navrženy a vyrobeny tak, aby byla zajištěna Vaše optimální ochrana očí a zároveň poskytovaly výborný uživatelský komfort.  Jak zúžit širokou nabídku sportovních slunečních dioptrických brýlí a vybrat si ty správné? Stačí si postupně odpovědět na následující otázky:

  • Při jakých sportovních aktivitách budu sportovní sluneční dioptrické brýle především používat? Na kole, horách, ledovcích? Při lyžování, na vysokohorské túry nebo při jachtingu či sportovním rybaření?
  • Jakou světelnou propustnost sportovní sluneční dioptrické brýle mají a jak vysoký stupeň ochrany poskytuje UV filtr?
  • Vidím v nich vše co potřebuji, sedí mi dobře, nepadají mi z nosu nebo mě někde netlačí?
  • Kolik jsem ochoten do sportovních slunečních dioptrických brýlí investovat peněz?

Sportovní sluneční dioptrické brýle - světelná propustnost

Sportovní sluneční dioptrické brýle se liší různou světelnou propustností skel (zorníků).  Ta určuje, kolik procent světla dopadajícího na zorník projde až k vašemu oku. Pokud budu hledat brýle do míst, kde nepředpokládám vysoký sluneční svit, tak zvolím čirý materiál zorníků. Pokud budu sportovní sluneční dioptrické brýle používat v zimních horách a na ledovcích, pak vybírám sluneční brýle s co nejnižší propustností, tedy velmi tmavá.

  • Kategorie 0 - světelná propustnost 100 % - 80 %, skla jsou čirá
  • Kategorie 1 - světelná propustnost 43 % - 80 %, skla jsou světlá
  • Kategorie 2 - světelná propustnost 18 % - 43 %, skla jsou středně tmavá
  • Kategorie 3 - světelná propustnost 8 % - 18 %, skla jsou tmavá
  • Kategorie 4 - světelná propustnost 3 % - 8 %, skla jsou velmi tmavá

Sportovní sluneční dioptrické brýle – obroučky

Sportovní dioptrické brýle vám musí zajistit nejen správnou úpravu dioptrií, ale musí také ochránit vaše oči před nečistotami a nebezpečným UV zářením. Důležitou vlastností sportovních sluneční dioptrických brýlí je bezpečnost. Brýle musí při sportu oči chránit proti povětrnostním vlivům, letícímu míčku, hmyzu, škodlivému UV záření, atd. a zároveň musí být bezpečné. Musí také dobře sedět na obličeji, tak, aby nikde netlačily a co nejvíce zakrývaly a chránily oblast očí bez nadměrných mezer.

Protože se již dopředu počítá s tím, že sportovní sluneční dioptrické brýle budou hodně namáhány, vyrábí se z velmi odolných materiálů. Kvalitní brýle určené pro sport bývají vyrobeny z odolných a ohebných materiálů, které umožňují přizpůsobit tvar brýlí – a zejména nosníků a stranic – obličeji majitele. Kromě toho mají neklouzavý povrch, aby dobře držely na svém místě. Moderní materiály na výrobu obrub jako např. nylon, carbon, grilamid TR90, jsou velmi odolné vůči deformaci a nárazu.

Sportovní sluneční dioptrické brýle – zorníky

Skla (zorníky) jsou nejdůležitější součástí sportovních slunečních dioptrických brýlí. Musí poskytovat nejen dostatečnou světelnou ochranu, ale musí být také dostatečně odolné proti mechanickému poškození a dostatečně chránit oči před poraněním cizími předměty. Ideálním materiálem na dioptrické čočky do sportovních brýlí je Trivex. Tento materiál kombinuje UV ochranu, nízkou hustotu (je to nejlehčí materiál na výrobu brýlových čoček), skvělé optické vlastnosti a obrovskou odolnost vůči nárazu.

Čočky sportovních slunečních dioptrických brýlí mnohou být opatřeny vrstvami speciálních materiálů, které svými vlastnostmi dále zlepšují vidění. Jde např. o vrstvu proti zamlžování, polarizační a zrcadlovou antireflexní vrstvu.

Sportovní sluneční dioptrické brýle – výběr dle sportovní disciplíny

V Oční optice Beroun najdete řadu zajímavých sportovních slunečních dioptrických brýlí pro téměř všechny sporty. Máme k dispozici jak sportovní dioptrické sluneční brýle v tzv. kategorii multisport, to znamená, že jsou využitelné pro více sportovních odvětví, tak i sportovní sluneční dioptrické brýle, které svou konstrukcí vycházejí vstříc požadavkům některých sportů.

Můžeme Vám nabídnout např. sportovní dioptrické brýle pro vytrvalostní disciplíny, které mají molitanovou výstelku na čele pro odvod potu nebo sportovní sluneční dioptrické brýle pro rychlostní disciplíny disponující aerodynamickým tvarem a podobně. Jádro naší  nabídky samozřejmě tvoří sportovní sluneční dioptrické brýle, které jsou výborně uzpůsobené pro cyklistiku. Můžete si u nás pořídit i sportovní sluneční dioptrické brýle na fotbal, golf, jachting, horolezectví, lyžování, snowboarding i sportovní střelbu. Přijďte do některé z našich poboček a vyberte si takové sportovní sluneční dioptrické brýle, které splní všechny vaše požadavky!

Jako Oční optika Beroun Vám nabízíme měření zraku.

Sportovní sluneční dioptrické brýle - mohlo by Vás také zajímat