Cyklistické dioptrické brýle

Cyklistické dioptrické brýle
Cyklistické dioptrické brýle 1
Cyklistické dioptrické brýle 2
Cyklistické dioptrické brýle 3
Cyklistické dioptrické brýle 4
Cyklistické dioptrické brýle 5
Cyklistické dioptrické brýle 6

Cyklistické dioptrické brýle jsou důležitým prvkem cyklisty

Řada lidí, kteří mají nějakou dioptrickou vadu se potýká s problémem, jak při jízdě na kole řešit dioptrickou korekci a současně chránit oči funkčními cyklistickými brýlemi. Cyklistické dioptrické brýle nejsou pouze potřebnou pomůckou pro ostré vidění na různé vzdálenosti, ale také vaše oči ochrání před hmyzem, větvemi, kamínky, vodou, deštěm, větrem a případně i před slunečními paprsky.

Cyklistické dioptrické brýle jsou speciální brýle, které jsou uzpůsobeny všem situacím, které může cyklista na kole očekávat. Tyto speciální brýle si můžete koupit v různých provedeních a cenových relacích.  Ptáte se, co při výběru od cyklistických dioptrických brýlí očekávat a co nezanedbat? Specialisté v Oční optice Beroun Vám ochotně se vším poradí a pomohou s výběrem cyklistických dioptrických brýlí vzhledem k Vaší oční vadě.

Cyklistické dioptrické brýle – jaké by měly mít technické parametry

 • rám by měl být vyroben z vyroben z pružného a bezpečného materiálu
 • rám by měl být odolný vůči agresivnímu potu
 • brýle by měly dokonale přilnout k obličeji a poskytnout tak maximální ochranu a komfort
 • dioptrické čočky musí být tvrzené z netříštivého materiálu
 • měly by být doplněny stahovacím nastavitelným páskem okolo hlavy
 • cyklistické dioptrické brýle by měly mít nastavitelné nosníky, které lze přesně nastavit podle šířky nosu
 • důležité jsou také pružné nastavitelné koncovky, které se dají přizpůsobit tvaru a šířce hlavy a dokonce výškově nastavit podle cyklistické helmy
 • zorníky cyklistických dioptrických brýlí by měly co nejlépe padnout a nikde netlačit. Bývají proto podlouhlejší, aby se neopíraly o tváře.

Cyklistické dioptrické brýle – možnosti provedení

Pro bezpečenou jízdu na kole je nesmírně důležité vidět ostře na různé vzdálenosti. Oční optika Beroun vám představuje tyto varianty korekce zraku, které umožňují bezpečnou jízdu na kole včetně ostrého vidění.

 1. individuální dioptrická korekce ve formě klipového adaptéru vloženého do vnitřku brýlí. Podstatou této technologie je umístěný klip, do kterého je možno vložit zabroušené čočky s požadovanou dioptrií. Klip je umístěn mezi slunečními brýlemi a očima cyklisty. Cyklista má tak před očima dvoje čočky. Klip je vyndavací, brýle mohou využít i ti, kteří nepotřebují dioptrický klip. Praktické jsou i jednoduše vyměnitelné barevné čočky.  Hlavními zástupci cyklistických dioptrických brýlí s adaptérem jsou např. výrobci: Rudy Project, Nike, Bolle, Adidas, Bliz či Polaroid.
   
 2. individuální dioptrické čočky vložené do vyhovujících sportovních dioptrických brýlí. Speciální zakřivená skla se vyrábějí na míru a jsou poměrně drahá. Poskytujeme originální dioptrická skla od těchto výrobců: Bolle, Rudy Project a Oakley

Cyklistické dioptrické brýle – jaké si  vybrat ?

Pro cyklistiku jsou určeny speciální cyklistické dioptrické brýle, které dobře sedí, nekloužou z nosu, navíc jsou lehké a komfortní a mají výměnná netříštivá skla. Musí dokázat sportovci nejen upravit vidění, ale měly by také oči sportovce ochránit před prachem, drobným hmyzem nepříjemnými nečistotami či např. kamínky odletujícími od pneumatik. Oční optika Beroun Vám nabízí širokou škálu funkčních sportovních dioptrických brýlí nejen pro cyklistiku, ale i na mnoho jiných sportovních aktivit. Ať už koupíte jakékoliv cyklistické dioptrické brýle, pečlivě si je vyzkoušejte, ponechte nějakou chvíli na nose a až si budete jistí, že vám opravdu sednou, uvažujte o jejich nákupu. Nechejte si také poradit od našich odborníků.

Abyste si vybrali ty správné brýle na kolo, zaměřte se převážně na skla a speciální vlastnosti, které cyklistické dioptrické brýle nabízejí. Nejdůležitějším aspektem jsou na cyklistických dioptrických brýlích zejména skla, která jsou u sportovních brýlí označována jako zorníky. Ta musí být vyrobena z netříštivého materiálu, aby v případě rozbití neohrozila váš zrak. Při výběru se zaměřte na také na jejich zabarvení a UV ochranu.

Přes cyklistické dioptrické brýle musí být dobře vidět za každého světla

Je nesmírně důležité, abyste si při výběru cyklistických dioptrických brýlí zvolili správný odstín a intenzitu zbarvení zorníků. Při použití klipu na brýle lze skla snadno během sekundy vyměnit podle potřeby. Ideální cyklistické dioptrické brýle mají hnědá nebo načervenalá skla. Do mlhy a horšího světla jsou nejlepší žlutá nebo  oranžová skla, která mají rozjasňující funkci. Čiré zorníky využijete pro dny pod mrakem.

Existují i samozabarvovací skla do cyklistických dioptrických brýlí. Za horšího světla jsou fotochromatická skla téměř čirá, ale postupně se sama zbarvují podle intenzity okolního světla a na sluníčku zcela ztmavnou a fungují jako sluneční brýle.

V Oční optice Beroun jsme pro Vás připravili cyklistické dioptrické brýle v různém provedení

Ve všech pobočkách Oční optiky Beroun máme v nabídce cyklistické dioptrické brýle v různém provedení, vybírat si můžete jak v barvě a tvaru rámu, tak i v typu a funkci skel. Použité brýlové čočky mohou být z různých materiálů a mohou mít různé povrchové úpravy (např. antireflexní úprava, hydrofobní úprava nebo tvrzení). Připravte se u nás na léto a dopřejte si ty správné cyklistické dioptrické brýle.

V rámci zákaznického servisu Vám také odborně vyšetříme zrak (měření zraku), poskytneme odborné poradenství při výběru vhodných skel a pomůžeme Vám s výběrem vhodných cyklistických dioptrických brýlí. Samozřejmostí je u nás záruční i pozáruční servis. Kdykoliv Vám cyklistické dioptrické brýle vyčistíme a také upravíme pokřivenou obrubu. Naše více než 20letá praxe a vysoká erudovanost zaručuje Vaší maximální spokojenost se zvoleným řešením. 

Cyklistické dioptrické brýle - mohlo by Vás také zajímat