Ochranné pracovní brýle

Ochranné pracovní brýle
Ochranné pracovní brýle 1
Ochranné pracovní brýle 2
Ochranné pracovní brýle 3
Ochranné pracovní brýle 4
Ochranné pracovní brýle 5

Ochranné pracovní brýle patří k důležitým preventivním prvkům jak si při práci ochránit oči

Ochrana zraku při práci je velmi důležitá a proto musí pomůcky pro ochranu zraku být velmi kvalitní a splňovat veškeré normy. Pro ochranu zraku slouží hlavně ochranné pracovní brýle, které by měly být nedílnou součástí každého pracovního oděvu. Poskytují ochranu očí před prachem, kapalinami a různými částicemi, které jsou rozprašovány nebo rozstřikovány při práci.

V  nabídce Oční optiky Beroun naleznete celou řadu různých typů ochranných pracovních brýlí různých značek, tvarů a velikostí. Máme k dispozici např. pracovní ochranné brýle se zvýšenou odolností proti poškrábání nebo zamlžení, s čirými i tónovanými skly i pracovní ochranné brýle dioptrické pro pracovníky, kteří potřebují kromě ochrany zraku také korigovat oční vadu.

Všechny námi nabízené ochranné pracovní brýle splňují přísné požadavky Směrnice 89/686/EEC a harmonizované normy EN 166:2001 pro osobní prostředky ochrany očí. Nabízíme certifikované pracovní brýle pro jednotlivce i velké průmyslové provozy, které splňují zákonem předepsané normy pro dané odvětví. Na základě Vašich konkrétních potřeb Vám nabídneme to nejvhodnější řešení a vy se budete moct spolehnout na to, že budete mít individuálně ergonomicky nastavitelné, komfortní a maximálně bezpečné pracovní ochranné brýle. 

Pracovní ochranné brýle -  potřebujete poradit s jejich výběrem?

V pobočkách Oční optiky Beroun Vám nabídneme ochranné pracovní brýle pro nejrůznější průmyslová odvětví, např. pro práci s chemikáliemi, sváření, řezání, pájení, práci s hořáky. Všechny splňují ta nejpřísnější kritéria pro bezpečnost zaměstnanců a jsou v souladu se všemi doposud vydanými normami a nařízeními, které bezpečnost ochranných pracovních brýlí specifikují.

Našim zákazníkům nabízíme v oblasti pracovních ochranných brýlí komplexní služby, zahrnující zhodnocení potřeb zákazníka, výběr vhodných pracovních ochranných brýlí a jejich uzpůsobení potřebám pracovníka, v případě potřeby dioptrické korekce také odborné oční vyšetření a dodání pracovních ochranných brýlí dioptrických.

Díky nejnovějším technologiím a nejmodernějším materiálům Vám můžeme nabídnout pracovní ochranné brýle splňující náročné požadavky na vysoký komfort nošení, nejvyšší optickou kvalitu, mechanickou pevnost, odolnost proti chemikáliím, neomezený výhled, lehkost, pružnost i požadavky na vzhled. Snažíme se tak, abychom dokonale uspokojili všechny Vaše specifické potřeby pro práci.

Pracovní ochranné brýle  - nabízené typy:

Klasické pracovní ochranné brýle i ochranné pracovní brýle dioptrické brýle nabízíme kovové a plastové. Vzhledem k tomu, že nabídka se neustále obměňuje, uvádíme zde pouze nejprodávanější modely:

 • Plastové pracovní ochranné brýle s nastavitelnou délkou stranic.
 • Plastové pracovní ochranné brýle s bočními krytkami na stranicích.
 • Plastové pracovní ochranné brýle s bočními kryty, průduchy proti zamlžování a nastavitelnou délkou stranic.
 • Kovové ochranné pracovní brýle s kryty na nosníku a stranicích

Jaké typy dioptrických čoček mohou mít pracovní ochranné brýle dioptrické?

V Oční optice Beroun Vám dokážeme vyrobit pracovní ochranné brýle dioptrické s různými typy dioptrických čoček. Námi dodávané ochranné pracovní brýle dioptrické jsou vždy vyráběny individuálně, dle potřeby pracovníka a tím dokážou poskytnout správnou úpravu zraku. 

Typy čoček do pracovních ochranných brýlí dioptrických:

 • unifokální čočky – vyráběné podle toho, zda má uživatel předepsané dioptrie na dálku nebo na blízko.
 • bifokální čočky - v horní části čočky je proveden zábrus na dálku, oblast pro pohled na blízké objekty je jasně viditelná v dolní časti čočky, kde je oddělena linií. Mezi dvěma částmi čočky není žádný přechod, což může představovat pro uživatele problém (přerušené vidění).
 • multifokální čočky - čočky mají plynule proměnné dioptrie a umožňují dokonalé vidění jak vzdálených předmětů (v horní časti čoček), tak blízkých objektů (v dolní časti čoček). Pro uživatele to přináší nepřerušované vidění. 

Pracovní ochranné brýle – jak mohou být upravena skla

Pracovní ochranné brýle mohou být osazeny skly s různými povrchovými úpravami, např.:

 • Hydrofobní vrstva - na brýlové sklo je nanesena speciální vrstva zajišťující maximální vyhlazení povrchu a odpudivost pro vodu a ostatní nečistoty.
 • Antireflexní vrstva - povrchová úprava skel minimalizuje tvorbu odrazů na povrchu. Sklo s antireflexní úpravou vyniká vyšší propustností pro světlo a uživateli poskytuje čistý a odrazy nerušený pohled, čímž omezuje únavu očí.
 • Tvrzení - povrchová úprava skel s cílem snížit náchylnost povrchu k poškrábání otěrem.
 • Polarizační úprava - díky ní nebude docházet k zrcadlení či oslnění. Tuto úpravu oceňují především řidiči, kteří nejsou zaskočeni oslněním odrazu z vozovky.

Pracovní ochranné brýle si přijďte vybrat do Oční optiky Beroun

 • umíme se přizpůsobit Vašim požadavkům
 • naše nabídka pracovních ochranných brýlí, které dokážou ochránit Váš zrak, je široká
 • k pracovním ochranným brýlím Vám nabídneme i veškerý potřebný servis
 • vyrobíme pro Vás ochranné pracovní brýle dioptrické přesně podle Vaší oční vady
 • skla do pracovních ochranných brýlí upravíme podle vašich požadavků
 • nabídneme Vám pro pracovní brýle i doplňkový sortiment, např. čistící spreje a utěrky z mikrovlákna, pouzdra pro jejich uchovávání či šňůrky pro nošení.