Plavecké dioptrické brýle

Plavecké dioptrické brýle
Plavecké dioptrické brýle 1
Plavecké dioptrické brýle 2
Plavecké dioptrické brýle 3
Plavecké dioptrické brýle 4
Plavecké dioptrické brýle 5

Plavecké dioptrické brýle vám zajistí nejen dobré vidění, ale také ochrání vaše oči

Vidíte špatně na dálku a jste aktivní nebo rekreační sportovec, který chodí pravidelně plavat? Nedovedete si představit, že půjdete do bazénu bez brýlí? Pokud je váš zrak špatný a patříte k těm lidem, kteří milují plavání, ale nemohou ho provozovat bez brýlí, pak si pořiďte plavecké dioptrické brýle, které vám zajistí nejen dobré vidění, ale také Vaše oči ve vodě ochrání a vy budete moct podávat výborné sportovní výkony bez omezení.

V Oční optice Beroun myslíme na všechny, kteří potřebují plavecké dioptrické brýle a najdete u nás několik zajímavých modelů, včetně plaveckých dioptrických brýlí pro nejmenší děti. Ve všech našich pobočkách Vám při jejich výběru poskytneme profesionální poradenství a servis.

Plavecké dioptrické brýle jsou pro plavce se zhoršeným zrakem nutností

Plavecké brýle jsou pro kondiční i rekreační plavce nezbytnou pomůckou. Plaveckých brýlí je na trhu velké množství, ale jak to řešit, pokud potřebujete dioptrickou korekci? Někdo používá při plavání kontaktní čočky a používá jakékoliv plavecké brýle. Kontaktní čočky jsou skvělým pomocníkem, ale jejich nošení vyžaduje dodržování přísných hygienických zásad. Při jejich používání k plavání může nastat závažný problém, že si zanesete do očí bakteriální infekci, s čímž je spojené riziko zánětů až i oslepnutí a nositelé kontaktních čoček by na to neměli zapomínat. 

Nejlepší variantou pro lidi, kteří potřebují dioptrickou korekci a chtějí plavat, je použití plaveckých dioptrických brýlí. V nabídce oční optiky Beroun najdete plavecké dioptrické brýle, které jsou vhodné jak do bazénu, tak i do slané vody. Jsou vyrobeny z nealergických materiálů, do každé zornice je možno vložit jiné dioptrie, ochrání vaše oči před bazénovou vodou i chlórem a nabízí tak komfort vidění pro lepší orientaci v prostoru a volné vodě. Provedení brýlí může být různé jak v barvě plaveckých čoček, velikosti, tvaru a barvě pásku.

Plavecké dioptrické brýle – možnosti dioptrické korekce

Do plaveckých dioptrických brýlí nabízíme dioptrické čočky v širokém dioptrickém rozpětí a to od –9 dpt. do +4dpt. Rozpětí dioptrií se pohybuje po 0,25 až 0,5 dioptrie. Abyste se zbavili odlesků, můžete si pořídit do plaveckých dioptrických brýlí brýlové čočky upravené antireflexní úpravou. Nabízíme i zakázkovou výrobu – můžeme Vám vyrobit plavecké dioptrické brýle i se sféro-cylindrickými čočkami, které korigují astigmatismus.

Plavecké dioptrické brýle – konstrukce

Základním tvarem plaveckých dioptrických brýlí jsou dvě skořepiny, lemované na okrajích měkkým silikonovým těsněním, které jsou spojeny ohebnou, u některých modelů individuálně nastavitelnou nebo vyměnitelnou spojkou. K hlavě jsou plavecké dioptrické brýle připevněny pružnou, nastavitelnou páskou, čímž dokonale přilnou k obličej. Materiály, ze kterých jsou plavecké dioptrické brýle vyrobeny jsou vysoce odolném jak vůči chlóru, tak i vůči soli.

Mimo základní tvar se vyrábějí také odlehčené plavecké brýle bez těsnění. Používají se např. pro rychlostní plavání. Pro plavecké aktivity, kdy je třeba mít brýle nasazené delší dobu existují i modely, které se tvarově podobají potápěčským maskám. 

Plavecké dioptrické brýle - technické parametry

  • vysoce odolné vůči chlóru i soli
  • vyrobeny z nealergického materiálu
  • nosník a pásek okolo hlavy je individuálně nastavitelný
  • dokonale přilnou k obličeji
  • dioptrické čočky v širokém rozpětí, které potupuje po 0,25 až 0,5 dioptrii
  • jednoduchá instalace dioptrických čoček
  • plavou na hladině
  • vhodné pro začátečníky i pokročilé a zkušené plavce
  • dodávány včetně ochranného a vodotěsného pouzdra 

Plavecké dioptrické brýle – údržba

Po každém použití bychom měli plavecké dioptrické brýle opláchnout čistou studenou vodou a nechat vyschnout. V žádném případě by brýle neměly být vysušovány otíráním.

Plavecké dioptrické brýle jsou velmi citlivé na mechanické poškození a poškrábání. Zvláště citlivé jsou jejich vnitřní antireflexní a protizamlžovací vrstvy. Plavecké dioptrické brýle by proto by měly být vždy uchovávány ve speciálním pevném pouzdře.

Plavecké dioptrické brýle v prodejnách Oční optiky Beroun

Ve všech pobočkách Oční optiky Beroun nabízíme plavecké dioptrické brýle pro všechny klienty bez ohledu na věk a dioptrickou korekci. Možnost objednání v různém barevném provedení a v odlišných velikostech. Najdete u nás např. zastoupení značek plaveckých brýlí Centrostyle a Breitfeld & Schliekert. Jako doplňkový sortiment k plaveckým dioptrickým brýlím Vám nabídneme i speciální spreje a roztoky proti jejich zamlžování.

Všem našim zákazníkům doporučujeme, aby si plavecké dioptrické brýle přišli vyzkoušet osobně do některé z poboček Oční optiky Beroun. Naši specialisté Vám pomohou se zjištěním individuálních parametrů a tím zajistí Váš maximální komfort při plavání.

Naši zákazníci mají různé výhody: věrnostní program, pouzdro a utěrku na čištění k brýlím zdarma, přijímáme různé poukázky a šeky, lze u nás platit také kartou. Neváhejte se na nás obrátit a pořiďte si plavecké dioptrické brýle, které budou Vaším očím vyhovovat na 100%.

Oční optika Beroun Vám nabízí i měření zraku a ostatní dioptrické brýle

Plavecké dioptrické brýle - mohlo by vás také zajímat