Jednodenní kontaktní čočky

jednodenní kontaktní čočky
jednodenní kontaktní čočky 1
jednodenní kontaktní čočky 2
jednodenní kontaktní čočky 3
jednodenní kontaktní čočky 4
jednodenní kontaktní čočky 5

Jednodenní kontaktní čočky nepotřebují žádnou náročnou péči

Kontaktní čočky dokážou skvěle korigovat oční vadu a po nasazení do očí je není takřka poznat. Lze je nosit pod sluneční brýle, výborně se hodí pro sportování, nemohou se rozbít ani zamlžit, velmi pohodlně se nosí. Pokud nosíte kontaktní čočky nebo o jejich nošení uvažujete a chcete Vašim očím dopřát co největší komfort, tak jsou pro vás ideální volbou jednodenní kontaktní čočky. Bylo prokázáno, že jednodenní čočky mohou být zdravou alternativou pro nositele čoček, kteří trpí některou z očních alergií.

Jednodenní kontaktní čočky jsou určeny vždy na jeden den. Ráno si kontaktní čočky nasadíte do očí a večer je vyhodíte. Je to nejen zdravý, ale také pohodlný způsob nošení. O jednodenní čočky není potřeba pečovat ani je čistit pomocí speciálních roztoků.

V Oční optice Beroun si můžete si vybrat hned z několika druhů jednodenních čoček od různých výrobců. Náš oční specialista – kontaktolog Vám poradí, které jednodenní čočky nejlépe odpovídají vašim potřebám a životnímu stylu. U nás najdete vše potřebné a jednodenní kontaktní čočky Vás samozřejmě naučíme také aplikovat.

Jednodenní kontaktní čočky nejméně dráždí oči

Jednodenní kontaktní čočky poskytují jeden z nejpohodlnějších a nejzdravějších způsobů nošení. Odpadá každodenní péče spojená s nutností dezinfekce a uchovávání v roztoku, a dále je také eliminováno ukládání usazenin na povrchu čoček, které se může stát příčinnou podráždění očí a vést ke zdravotním komplikacím. Také propustnost kyslíku k rohovce je přes jednodenní čočky vyšší, což redukuje riziko vzniku vaskularizace.

Svojí konstrukcí jednodenní čočky nejméně dráždí oko, nevyžadují žádnou zvláštní péči a nepředstavují riziko následných komplikací ve formě bílkovinných nebo tukových usazenin, bakterií a dalších obtíží. Jednodenní čočky jsou vhodné jak pro alergiky, tak pro osoby, které ostatní typy čoček špatně snášejí.

Několik důvodů proč si pořídit právě jednodenní kontaktní čočky

Nošení jednodenních kontaktních čoček má několik velmi významných výhod:

 • Odpadá jakákoliv péče o čočky - jednodenní čočky nemusíte každý den vkládat do pouzdra, oplachovat a čistit v roztoku a ráno je opět z pouzdra vybírat. Ráno si je nasadíte a večer, když přijdete domů, tak vyjmete z oka a vyhodíte.
 • Nepotřebujete žádné roztoky ani pouzdro – pokaždé si berete nové čočky
 • Nemusíte přemýšlet, kdy čočky vyměnit za nové - nemusíte si do kalendáře dělat poznámky o tom, kdy je potřeba je vyměnit. Večer je vyjmete a ráno si nasadíte nový pár.
 • Jednodenní čočky šetří čas – žádná péče, žádné roztoky
 • Pomáhají při očních alergiích - díky omezené době nošení se na nich nezačnou hromadit usazeniny a alergie nemá možnost se rozvinout. Nové jednodenní čočky s hladkým povrchem, aplikované každý den, také působí příznivě na podrážděné oči.
 • Jejich nošení je velmi pohodlné
 • Jednodenní čočky je možné kombinovat se slunečními nebo sportovními brýlemi
 • Výborně se hodí na sport
 • Jednodenní čočky si otevřete pouze tehdy, když víte, že je budete potřebovat.

Vhodný typ jednodenních čoček Vám doporučí oční specialist

Pokud se rozhodnete začít nosit jednodenní kontaktní čočky, navštivte nejdříve oční optiku. Oční specialista - kontaktolog Vás bude nejdříve informovat o dostupných možnostech a před vyzkoušením kontaktních čoček Vám provede oční vyšetření. Samotný průběh vyšetření je bezbolestný, netrvá příliš dlouho a skládá se z následujících kroků:

 • stanovení parametrů a stavu předního segmentu oka
 • stanovení optimální korekce
 • výběr a aplikace vhodného páru diagnostických kontaktních čoček a jejich vyhodnocení
 • odborný zácvik manipulace s jednodenními čočkami, jejich aplikace a vyjímání z oka

Před výběrem jednodenních kontaktních čoček se také zamyslete nad tím, jak často je nosit, zda celé dny nebo jen občasně. Oční optik poté zvolí ty nejvhodnější jednodenní čočky, které nejlépe splní Vaše nároky na zrak a potřeby Vašeho životního stylu. I když si vybíráte jednodenní čočky na základě svých preferencí, oční specialista - kontaktolog vám pomůže zvážit pro a proti. 

Jednodenní kontaktní čočky si přijďte vybrat do Oční optiky Beroun

V rámci zákaznického servisu Vám nejen odborně vyšetříme zrak a doporučíme Vám nejvhodnější řešení vzhledem k Vaší oční vadě, ale poskytneme Vám také odborné poradenství při výběru jednodenních čoček a nabídneme Vám k nim i veškeré potřebné příslušenství. K ostatním kontaktním čočkám si u nás můžete vybrat např. pouzdra na kontaktní čočky, roztoky, pinzety či oční kapky.

V Oční optice Beroun nabízíme Všem klientům nejen jednodenní kontaktní čočky, barevné čočky, dioptrické brýle, sluneční brýle, sportovní i pracovní dioptrické brýle, dioptrické brýle pro děti, ale také doplňky k brýlím i široký sortiment služeb. Vždy se snažíme najít ideální řešení pro každého zákazníka, ať dává přednost módním trendům, shání designově nápadité brýle, patří mezi mladistvé nebo dříve narozené.

Jsme na českém trhu přes 20 let, což také znamená přes 20 let zkušeností. Jsme oční optika s několika pobočkami, naše vysoká odbornost, profesionální přístup ke každému ze zákazníků, vysoká kvalita služeb a maximální spokojenost všech klientů je pro nás prioritou. Z naší nabídky si dokáže vybrat opravdu každý, přijďte se i Vy přesvědčit, že v Oční optice Beroun pracujeme na vysoké úrovni a nabízíme špičkové služby.