Dioptrické obruby -Fx

Dioptrické obruby
Dioptrické obruby 1
Dioptrické obruby 2
Dioptrické obruby 3
Dioptrické obruby 4
Dioptrické obruby 5
Dioptrické obruby 6
Dioptrické obruby 7
Dioptrické obruby 8
Dioptrické obruby 9

Dioptrické obruby jsou významným módním doplňkem

Ten, kdo nemá dokonalý zrak a potřebuje korekci oční vady, se bez dioptrických brýlí většinou neobejde. Vhodně vybrané dioptrické obruby dokážou podtrhnout osobnost nositele i korigovat drobné chyby na kráse. Přijďte si do Oční optiky Beroun vybrat nové dioptrické obruby, které budou v souladu s Vaší osobností i životním stylem. Je pro nás velice důležité, abyste se v dioptrických brýlích cítili příjemně. 

Dioptrické obruby jsou první na co padne váš zrak

Dioptrické obruby spoluvytváří vzhled svého nositele, prozrazují o něm jaké barvy má rád, poodkrývají jeho styl života atd. Jsou vyráběny v širokém spektru provedení, z mnoha materiálů i v různých konstrukčních variantách, liší se v mnoha detailech i kvalitou řemeslného zpracování.

Na dioptrické obruby jsou kladeny mnohé požadavky, které lze rozdělit na estetické, konstrukční a zdravotní.

  • Estetické požadavky - harmonie s typem obličeje, vhodná kombinace materiálů a symetrie tvaru očnic.
  • Konstrukční požadavky - pevnost, tvrdost, pružnost, schopnost držet daný tvar, odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí.
  • Zdravotní požadavky - nezávadnost materiálu (některé složky umělých hmot nebo kovových slitin mohou vyvolávat alergické reakce, např. nikl).

Dioptrické obruby – rozdělení podle konstrukce

  • Celoobrubové – klasické dioptrické obruby s očnicemi. Rám očnice je po obvodu celého brýlového skla. Je to jediný typ, do kterého je možné vsazovat minerální brýlové čočky.
  • Poloobruby – dioptrické obruby, kde očnice neprobíhá po celém obvodu skla, pouze v jeho části a sklo je uchyceno k obrubě pomocí nylonového vlákna. Výhodou je nižší hmotnost než u plných obrub.
  • Obruby bez očnic – tzv. vrtané brýle. Brýlové čočky jsou připevněny pomocí šroubků a tvoří spojovací část mezi stranicemi a nosníkem. Výhodou je nízká hmotnost, neomezenost výhledu a širší zorné pole. Jsou však křehké a citlivé na nesprávnou manipulaci. 

Dioptrické obruby – rozdělení podle materiálu

Použitý materiál na dioptrické obruby může ovlivnit konečnou hmotnost, komfort, kvalitu i cenu brýlí. Ve volbě materiálů je třeba brát ohled i na alergie.

  • Plast – výborný materiál dostupný v řadě barev, textur a vzorů.
  • Kov – kovové obruby jsou lehké, pevné a dobře drží tvar.
  • Titan – lehký, trvanlivý a hypoalergenní materiál.
  • Ostatní materiály – k výrobě dioptrických obrub se občas používá i dřevo nebo rohovina, nejčastěji v různých kombinacích s plastem nebo kovem.

Dioptrické obruby – vyberte si u společnosti Oční optika Beroun

Dioptrické obruby nabízíme v široké škále modelů. Nenabízíme pouze módní trendy, ale u nás naleznete i léty prověřenou klasiku. Můžete si vybrat dioptrické obruby kovové, titanové, plastové či jejich kombinace. V nabídce máme vázané i vrtané obruby; obruby různých tvarů -  kulaté, hranaté atd.

V rámci zákaznického servisu Vám nejen odborně vyšetříme zrak, doporučíme nejvhodnější řešení vzhledem k Vaší oční vadě, poskytneme odborné poradenství při výběru skel, ale a poradíme Vám i s tím, jaké dioptrické obruby jsou nejvhodnější k Vašemu typu obličeje.

Všechny dioptrické obruby si u nás můžete sami vyzkoušet a potom se rozhodnout pro jejich nákup. Všem našim zákazníkům nabízíme individuální přístup, maximální vstřícnost a trvalou péči.