Pracovní dioptrické brýle

Pracovní dioptrické brýle
Pracovní dioptrické brýle 1
Pracovní dioptrické brýle 2
Pracovní dioptrické brýle 3
Pracovní dioptrické brýle 4
Pracovní dioptrické brýle 5

Co jsou pracovní dioptrické brýle?

Pracovní dioptrické brýle jsou dalším typem ochranných brýlí se zabroušenými dioptrickými čočkami, které se využívají především ve specifických zaměstnáních, například v dílnách, stavebnictví, technických provozech či laboratořích. Jejich hlavní funkcí je zabránit mechanickému, chemickému nebo světelnému poškození očí. Využívají je lidé, kteří mají nějakou zrakovou vadu, k bezpečné práci potřebují chránit svůj zrak a musí nosit ochranné pracovní brýle.

Pracovní dioptrické brýle musí stejně jako všechny ostatní ochranné pracovní brýle splňovat požadavky Směrnice 89/686/EEC a harmonizované normy EN 166:2001 pro osobní prostředky ochrany očí.

Pracovní dioptrické brýle nabízíme v Oční optice Beroun v mnoha typech

V Oční optice Beroun Vám nabídneme pracovní dioptrické brýle, které splňují ta nejpřísnější kritéria pro bezpečnost zaměstnanců a jsou v souladu se všemi doposud vydanými normami a nařízeními, které bezpečnost ochranných brýlí specifikují.

U nás si můžete pořídit pracovní dioptrické brýle v několika provedeních od různých výrobců a v několika velikostech. Individuálně Vám změříme zrak a podle toho vám poté do pracovních brýlí zabrousíme dioptrické čočky z polykarbonátu, která odpovídají směrnici ČSN EN 16:2001. Nabízíme nejen širokou nabídku pracovních dioptrických brýlí, ale také mnoho možností dioptrických hodnot čoček tak, abychom uspokojili Vaše potřeby. Dioptrické čočky do pracovních brýlí můžeme také upravit podle Vaší specifikace (tvrzení, antireflex, polarizace apod.).

Pro pracovní dioptrické brýle máme k dispozici i doplňkový sortiment, např. čistící spreje a utěrky z mikrovlákna, pouzdra pro jejich uchovávání či šňůrky pro nošení. Využijte naši nabídku a pořiďte si u nás funkční a bezpečnou ochranu zraku při práci – pracovní dioptrické brýle!

Správné pracovní dioptrické brýle Vám ulehčí práci

Pracovních ochranných brýlí je v současnosti na trhu mnoho různých typů, ovšem pokud máte oční vadu a nosíte dioptrické brýle, musíte mít pro práci pracovní dioptrické brýle, ve kterých budete mít nejen ochráněn Váš zrak, ale hlavně přes ně dobře uvidíte. A zakoupit takové správné a funkční pracovní dioptrické brýle už není tak jednoduché. Před jejich zakoupením je vždy nutné provést profesionální korekci zorníků pracovních brýlí s dioptrickými brýlemi nošenými v soukromí, a především s vizuálními požadavky na pracovišti.

Pokud pracovní dioptrické brýle plní správně svoji funkci, dobře Vám sedí, nijak Vás neobtěžují a neomezují, dokážou Vám Vaši práci ulehčit. Díky nim budete moct podávat vysoké pracovní výkony. 

Pracovní dioptrické brýle – konstrukce

Pracovní dioptrické brýle by měly účinně ochraňovat nositele před stávajícím nebezpečím a riziko také nezvyšovat. Měly by být přizpůsobeny prostředí a podmínkám, ve kterých budou používány. Samozřejmostí je, že by měly být zdravotně nezávadné a měly by vyhovovat i ergonomickým požadavkům a zdravotnímu stavu nositele.

Pracovní brýle musí být v každém případě konstrukčně přizpůsobeny rizikům a nebezpečí, před kterými chrání nositele. Měly by být odolné vůči chemickým, mechanickým, tepelným rizikům, zda rizikům spojeným s chladem nebo zářením. Všem těmto výše zmíněným jevům by měly být přizpůsobeny jak rámy brýlí, tak i jejich skla. 

Konstrukce pracovních brýlí musí být taková, aby splňovala náročné ergonomické podmínky - tedy nízká hmotnost, dostatečné provětrávání a velikost zorníků. Skla by se neměla mlžit, rám by měl být oblý a péče o pracovní brýle by měla být jednoduchá.

Pracovní ochranné brýle dioptrické - možnosti provedení

Nabízíme širokou nabídku pracovních ochranných brýlí dioptrických i mnoho možností dioptrických hodnot čoček tak, abychom dokonale uspokojili všechny Vaše specifické potřeby pro práci. Vybrat si u nás můžete pracovní dioptrické brýle pro nejrůznější průmyslová odvětví, např. pro sváření, řezání, pájení, práci s hořáky či chemikáliemi.

V Oční optice Beroun jsme schopni Vám dodat pracovní dioptrické brýle, které jsou konstrukčně přizpůsobeny rizikům a nebezpečí, před kterými chrání nositele a jeho oční vadě. Můžete si u nás vybrat pracovní dioptrické odolné vůči chemickým, mechanickým, tepelným rizikům, či rizikům spojeným s chladem nebo zářením. Všem těmto výše zmíněným jevům budou přizpůsobeny jak rámy pracovních dioptrických brýlí, tak i jejich čočky. 

Pracovní dioptrické brýle – čočky

Pracovní dioptrické brýle Vám v Oční optice Beroun Vám můžeme osadit různými typy dioptrických čoček, tak aby brýle splňovaly všechny Vaše potřeby a poskytly Vám správnou úpravu zraku podle Vašich potřeb. 

Typy čoček do pracovních dioptrických brýlí:

  • unifokální čočky - vhodné pro uživatele, kteří potřebují dioptrie buď na dálku, nebo na blízko.
  • bifokální čočky - horní část čočky je zabroušena na dálku, dolní část je zabroušena pro pohled na blízké objekt. Mezi oběma částmi čočky je linie bez přechodu, což může představovat pro některé uživatele problém (přerušené vidění).
  • multifokální čočky - čočky mají plynule proměnné dioptrie a umožňují dokonalé vidění jak vzdálených předmětů (v horní časti čoček), tak blízkých objektů (v dolní časti čoček). Pro uživatele to přináší nepřerušované vidění. 

Možnosti úprav čoček:

  • tvrzení - povrchová úprava čoček s cílem snížit náchylnost povrchu čočky k poškrábání otěrem
  • antireflexní vrstva - povrchová úprava čoček, která minimalizuje tvorbu odrazů na povrchu čočky
  • hydrofobní vrstva - na čočku je nanesena speciální vrstva zajišťující maximální vyhlazení povrchu a odpudivost pro vodu a ostatní nečistoty.
  • polarizační úprava - díky této úpravě nebude docházet k zrcadlení či oslnění. Tuto úpravu oceňují především řidiči, kteří nebudou zaskočeni oslněním od odrazu od mokré vozovky