Cyklistické brýle

Cyklistické brýle
Cyklistické brýle 1
Cyklistické brýle 2
Cyklistické brýle 3
Cyklistické brýle 4
Cyklistické brýle 5
Cyklistické brýle 6

Cyklistické brýle jsou důležitou sportovní pomůckou pro každého cyklistu

Každý cyklista ví, že  mu správné a funkční cyklistické brýle umožní bezpečnou jízdu na kole. Cyklistické brýle chrání oči sportovce nejen před větrem, hmyzem, deštěm, větvemi, prachem a drobnými kamínky odletujícími z pneumatik kola, ale v případě slunečních cyklistických brýlí také před nepříjemnými slunečními paprsky.

Cyklistické brýle mají speciálně navrženou konstrukci uzpůsobenou všem situacím, které může cyklista očekávat. Speciální cyklistické brýle si můžete pořídit v různých provedeních a cenových relacích, přesně podle požadavků, které od nich očekáváte, že budou splňovat. Vybírat si můžete jak v barvě rámu cyklistických brýlí, tak i v typu a funkci skel. Připravte se na léto a s ním spjaté sportovní aktivity! Nahlédněte do nabídky Oční optiky Beroun a dopřejte si ty pravé cyklistické brýle pro Vás!

Oční optika Beroun Vám má všech svých provozovnách krásné a hlavně funkční cyklistické brýle dámské, pánské i dětské a v případě nutnosti korekce Vaší oční vady Vám můžeme zhotovit i cyklistické dioptrické brýle s brýlovými čočkami uzpůsobenými přesně Vašim očím.

Ptáte se, co by měly cyklistické brýle splňovat, co od nich očekávat a co nezanedbat?

Cyklistické brýle by měly mít tyto technické parametry:

 • cyklistické brýle by měly dokonale přilnout k obličeji a poskytnout tak maximální ochranu a komfort
 • měly by být doplněny stahovacím nastavitelným páskem okolo hlavy
 • měly by mít nastavitelné nosníky, které lze přesně nastavit podle šířky nosu
 • brýlové čočky (dioptrické i nedioptrické) musí být z netříštivého materiálu a tvrzené
 • rám by měl být vyroben z vyroben z pružného a bezpečného materiálu
 • rám by měl být odolný vůči agresivnímu potu
 • zorníky cyklistických brýlí by měly co nejlépe padnout a nikde netlačit
 • důležité jsou také pružné nastavitelné koncovky, které se dají přizpůsobit tvaru a šířce hlavy a dokonce výškově nastavit podle cyklistické helmy

Ať si vyberete jakékoliv cyklistické brýle, pečlivě si je vyzkoušejte, ponechte nějakou chvíli na nose a až si budete jistí, že vám opravdu sednou, uvažujte o jejich nákupu. Nechejte si také poradit od našich odborníků.

V Oční optice Beroun Vám nabídneme také cyklistické dioptrické brýle

Pro bezpečnou jízdu na kole je nesmírně důležité, aby sportovec ostře viděl na různé vzdálenosti. Oční optika Beroun Vám může nabídnout takovou sportovní variantu korekce zraku, která Vám umožňují bezpečnou jízdu na kole včetně ostrého vidění.

Jaké je řešení pro cyklistické dioptrické brýle?

 1. Cyklistické brýle s individuálními dioptrickými čočkami vloženými do vybraných sportovních dioptrických brýlí. Speciální zakřivená skla se vyrábějí na míru a jsou poměrně drahá. Poskytujeme originální dioptrická skla od těchto výrobců: Bolle, Rudy Project a Oakley
 2. Cyklistické brýle s individuální dioptrickou korekcí ve formě klipového adaptéru vloženého do vnitřku brýlí. Klip je umístěn mezi cyklistickými brýlemi a očima cyklisty. Cyklista má tak před očima dvoje čočky. Hlavními zástupci cyklistických dioptrických brýlí s adaptérem jsou např. výrobci: Rudy Project, Nike, Bolle, Adidas, Bliz či Polaroid.

Přes cyklistické brýle musíte dobře vidět za každého světla

Abyste si pro svoje sportovní aktivity na kole vybrali ty správné cyklistické brýle, zaměřte se převážně na skla a speciální vlastnosti, které brýle nabízejí. Je nesmírně důležité, abyste si při výběru cyklistických brýlí zvolili správný odstín a intenzitu zbarvení zorníků. Skla cyklistických brýlí musí být vždy vyrobena z netříštivého materiálu, aby v případě rozbití neohrozila váš zrak. Při výběru se zaměřte také na potřebnou UV ochranu.

Jaká brýlová skla mohou mít cyklistické brýle?

 • hnědá nebo načervenalá skla jsou ideální
 • žlutá nebo oranžová skla, která mají rozjasňující funkci, jsou nejlepší do mlhy
 • čirá skla pro dny pod mrakem
 • samozabarvovací skla, která jsou za horšího světla téměř čirá a sama se zbarvují podle intenzity okolního světla. Na slunci pak zcela ztmavnou a fungují jako sluneční brýle
 • polarizační skla jsou vhodná proti odleskům od mokrého asfaltu nebo paprsků slunce odrážejícími se od silnice při západu slunce

V Oční optice Beroun jsme pro Vás připravili nejen cyklistické brýle

Ve všech pobočkách Oční optiky Beroun najdete cyklistické brýle v různém provedení, vybírat si můžete jak v barvě a tvaru rámu, tak i v typu a funkci skel. Použité brýlové čočky mohou být vyrobeny na zakázku i v dioptrické variantě podle Vaší oční vady.

V rámci zákaznického servisu Vám v provozovnách Oční optiky Beroun v ul. Vrchlického 176, Beroun nebo v ul. Průmyslová 614, Králův Dvůr může náš vysokoškolsky vzdělaný optometrista odborně změřit a vyšetřit Váš zrak.

Ochotně Vám poskytneme odborné poradenství a pomůžeme Vám s výběrem vhodných cyklistických brýlí, tak aby odpovídaly Vašim představám a požadavkům. Samozřejmostí je u nás záruční i pozáruční servis. Kdykoliv Vám cyklistické brýle vyčistíme a také v případě potřeby opravíme pokřivenou obrubu.

Naše více než 20letá praxe a vysoká erudovanost zaručuje Vaší maximální spokojenost se zvoleným řešením.

Cyklistické brýle - mohlo by vás také zajímat