Ochranné brýle

Ochranné brýle
Ochranné brýle 1
Ochranné brýle 2
Ochranné brýle 3
Ochranné brýle 4
Ochranné brýle 5

Ochranné brýle jsou v některých pracovních oborech naprostou nezbytností

Ochranné brýle patří k důležitým preventivním opatřením jak si při pracovní činnosti chránit oči. Poskytují ochranu očí před prachem, kapalinami a různými částicemi, které jsou rozprašovány nebo rozstřikovány při práci. U některých profesí jako je např. svářeč, brusič či chemik jsou ochranné brýle bezpodmínečnou nutností.

Používáním nevhodných ochranných pracovních pomůcek se zvyšuje riziko úrazu a poškození zdraví pro jejich uživatele, proto je i výběru ochranných brýlí vždy důležité dbát na charakter jejich použití a také potřeby pracovníka, pro kterého jsou určeny. Je ověřeno, že se zvyšujícím se komfortem užití ochranných brýlí se zvyšuje také výkonnost pracovníka.

Nabídka Oční optiky Beroun obsahuje ochranné brýle různých značek, typů, tvarů a velikostí. Máme k dispozici např. pracovní ochranné brýle se zvýšenou odolností proti poškrábání nebo zamlžení, s čirými i tónovanými skly i pracovní ochranné brýle dioptrické pro pracovníky, kteří potřebují kromě ochrany zraku také korigovat oční vadu.

Ochranné brýle z nabídky Oční optiky Beroun splňují všechny předepsané normy

Ochrana zraku při práci je velmi důležitá a proto musí být ochranné brýle vždy velmi kvalitní a splňovat veškeré předpisy a normy. Všechny námi nabízené ochranné brýle splňují přísné požadavky Směrnice 89/686/EEC a harmonizované normy EN 166:2001 pro osobní prostředky ochrany očí.

Nabízíme jak nedioptrické, tak dioptrické ochranné brýle, které splňují EU předepsané normy pro dané odvětví jak pro jednotlivce, tak i velké průmyslové provozy. Na základě Vašich konkrétních potřeb Vám nabídneme to nejvhodnější řešení a vy se budete moct spolehnout na to, že budete mít individuálně ergonomicky nastavitelné, komfortní a maximálně bezpečné ochranné brýle. 

V Oční optice Beroun Vám s výběrem správných ochranných brýlí rádi pomůžeme

V Oční optice Beroun pro Vás můžeme zajistit ochranné brýle pro nejrůznější obory. Všechny vždy splňují ta nejpřísnější kritéria pro bezpečnost zaměstnanců a jsou v souladu se všemi doposud vydanými normami a nařízeními, které bezpečnost ochranných pracovních brýlí pro jednotlivá odvětví specifikují.

V oblasti pracovních ochranných brýlí našim zákazníkům nabízíme komplexní služby, zahrnující zhodnocení potřeb zákazníka, výběr vhodných ochranných brýlí a jejich uzpůsobení potřebám pracovníka, v případě potřeby dioptrické korekce také odborné oční vyšetření a dodání ochranných brýlí s dioptrickou korekcí. 

Nabízíme ochranné brýle např. pro:

 • práci s chemikáliemi
 • sváření
 • řezání
 • pájení
 • práci s hořáky
 • práci s chemikáliemi
 • broušení

Ochranné brýle  - nabízené typy:

Díky moderním materiálům a nejnovějším technologiím, které neustále sledujeme, Vám můžeme nabídnout ochranné brýle splňující všechny požadavky na vysoký komfort nošení, mechanickou pevnost, odolnost proti chemikáliím, vysokou optickou kvalitu, neomezený výhled, lehkost, pružnost i požadavky na vzhled. Snažíme se tak, abychom dokonale uspokojili všechny Vaše specifické potřeby pro práci.

Klasické ochranné brýle i ochranné brýle dioptrické nabízíme v kovovém a plastovém provedení. Mezi nejprodávanější modely ochranných brýlí patří:

 • s bočními krytkami na stranicích
 • s nastavitelnou délkou stranic.
 • s bočními kryty, průduchy proti zamlžování a nastavitelnou délkou stranic.
 • ochranné brýle kovové s kryty na nosníku a stranicích

Ochranné brýle zhotovujeme také v dioptrické variantě

Oční optika Beroun dokáže vyrobit i ochranné brýle dioptrické s různými typy dioptrických čoček přesně podle individuálních potřeb pracovníků.

Typy brýlových čoček do ochranných brýlí dioptrických:

 • unifokální čočky – vyráběné podle toho, zda má uživatel předepsané dioptrie na dálku či na blízko.
 • bifokální čočky - v horní části čočky je proveden zábrus na dálku, oblast pro pohled na blízké objekty je v dolní časti čočky.
 • multifokální čočky - čočky mají plynule proměnné dioptrie a umožňují dokonalé vidění jak vzdálených předmětů (v horní časti čoček), tak blízkých objektů (v dolní časti čoček).

Ochranné brýle mohou mít různou úpravu skel

Skla, která jsou osazena do ochranných brýlí, mohou mít různé povrchové úpravy podle prostředí, ve kterém budu ochranné brýle nejčastěji používány

Jsou to např. tyto povrchové úpravy: 

 • Polarizační úprava - díky ní nebude docházet k zrcadlení či oslnění. Tuto úpravu oceňují především řidiči, kteří tak nebudou zaskočeni oslněním odrazu z vozovky.
 • Antireflexní vrstva - minimalizuje tvorbu odrazů na povrchu čoček. Sklo s antireflexní úpravou vyniká vyšší propustností pro světlo a uživateli poskytuje čistý a odrazy nerušený pohled, čímž omezuje únavu očí.
 • Hydrofobní vrstva - na brýlové sklo je nanesena speciální vrstva zajišťující maximální vyhlazení povrchu a odpudivost pro vodu a ostatní nečistoty.
 • Tvrzení - povrchová úprava skel snižuje náchylnost povrchu k poškrábání a otěru.

Ochranné brýle si přijďte vybrat do Oční optiky Beroun

Oční optika Beroun se snaží být pomocníkem i při výběru správných ochranných brýlí. U nás si můžete vybrat ochranné brýle z široké nabídky, při výběru brýlí vám bude k dispozici optik, který vám poskytne individuální poradenství, zodpoví veškeré otázky a pomůže Vám s volbou ochranných brýlí odpovídajících vašim potřebám.

 • naše nabídka ochranných brýlí, které dokážou ochránit Váš zrak, je široká
 • k ochranným brýlím Vám nabídneme i veškerý potřebný servis
 • skla do ochranných brýlí upravíme přesně podle vašich požadavků
 • vyrobíme pro Vás také ochranné brýle dioptrické přesně podle Vaší oční vady
 • nabídneme Vám pro ochranné brýle i doplňkový sortiment, např. čistící spreje a utěrky z mikrovlákna, pouzdra pro jejich uchovávání či šňůrky pro nošení

Ochranné brýle - mohlo by vás také zajímat