Dětské dioptrické brýle

Dětské dioptrické brýle 7
Dětské dioptrické brýle
Dětské dioptrické brýle 4
Dětské dioptrické brýle 1
Dětské dioptrické brýle 6
Dětské dioptrické brýle 3
Dětské dioptrické brýle 5
Dětské dioptrické brýle 2

Dětské dioptrické brýle vhodné i pro nejmenší děti

Očním vadám se bohužel častou nevyhnou ani malé děti a pak nezbývá nic jiného, než jim pořídit dětské dioptrické brýle. Aby dětské dioptrické brýle pro nejmenší dobře korigovaly zrak a oční vady je velmi důležité, aby správně anatomicky seděly na obličeji. Pořídit dítěti správné dioptrické brýle sice není v současnosti žádný problém, přesto to není jednoduchá záležitost. Brýle jsou dioptrickou pomůckou, která dítěti nejen zlepšuje vidění, ale umožňuje mu také dobře se rozvíjet, hrát si s ostatními dětmi, učit se a tak obstát mezi svými vrstevníky.

Nechte si při výběru dětských dioptrických brýlí poradit od odborníků. V oční optice Beroun najdete dětské dioptrické brýle i dětské dioptrické brýle pro nejmenší děti vyrobené z různých materiálů, v mnoha velikostech i tvarových a designových provedeních. Přijďte k nám a pořiďte vaší ratolesti  dětské dioptrické brýle, které bude nosit rádo.

Dětské dioptrické brýle musí být pohodlné, bezpečné, pevné, barevné a hravé

Dětské dioptrické brýle se vyrábí v mnoha různých velikostech, k dispozici jsou i dětské dioptrické brýle pro nejmenší děti. Svým tvarem odpovídají anatomii dětské hlavy, díky čemuž dítěti dobře sedí. Bývají vybaveny posuvnými ramínky, gumičkou či speciální stahovací šňůrkou, které dětské dioptrické brýle drží pevně za ušima. Moderním řešením jsou také speciální silikonové zarážky za uši, které zajistí, aby brýle dítěti z nosu nepadaly.

K základním materiálům, ze kterých se dětské dioptrické brýle dnes převážně vyrábějí, patří lehké plasty (grilamid a ultem), ale i speciální titanové slitiny (titanflex). Tyto moderní materiály mají tvarovou paměť a jsou bezpečné; zajišťují při celodenním nošení dítěti maximální pohodlí, jsou flexibilní, pružné a pevné. Dětské dioptrické brýle se vyrábějí v široké paletě různých barev a designových provedeních, např. dětské dioptrické brýle pro nejmenší děti s oblíbenými pohádkovými postavičkami či různými dětskými motivy.

Dětské dioptrické brýle – čím se řídit při výběru obrub

Při výběru dětských dioptrických brýlí si nechte vždy poradit od kvalifikovaných optiků, ale také dejte na názor svého dítěte a respektujte ho. I pro malé děti jsou mnohdy brýle handicapem, za který se stydí, proto mu umožněte, aby se podílelo na výběru barvy nebo motivů na obrubách. Oční optik by pak měl dítěti doporučit ty nejvhodnější dětské dioptrické brýle z hlediska velikosti a provedení.

Dětské dioptrické brýle by neměly dítě nijak omezovat, měly by poskytovat široké zorné pole. Pokud totiž nejsou obruby dostatečně široké, dítě často sleduje okolní dění přes okraj obruby nebo dokonce pod obrubou. Dětské dioptrické brýle nikdy nenakupujte na internetu, ale v očních optikách, např. v oční optice Beroun, kde si dítě vždy může dětské dioptrické brýle vyzkoušet a je možné je nechat upravit pro pohodlné a pevné usazení.

U dětských dioptrických brýlí se také soustřeďte na hmotnost obrouček, která by měla být co nejlehčí, a to z důvodu, aby dítě obruby nikde netlačily, neomezovaly, aby byly pro něj co nejvíce pohodlné. V případě dětských obrub je také dobře přesně vědět z čeho jsou vyrobeny a předejít tak např. nežádoucím alergickým reakcím, vždy se proto zajímejte o zdravotní atesty.

Dětské dioptrické brýle – výběr dioptrických čoček

U čoček do dětských dioptrických brýlí je vždy  nejdůležitějším hlediskem bezpečnost. Z tohoto důvodu se do dětských dioptrických brýlí zásadně používají plastové čočky, s tvrzenou úpravou snižující riziko poškrábání, které jsou lehké a nerozbitné. Je možné zvolit také odlehčenou variantu plastových čoček tzv. tenčené čočky. Plastové čočky v dětských dioptrických brýlích jsou vždy s UV filtrem chránícím zrak dítěte před UV zářením. Brýlové čočky mohou být s antireflexní úpravou , která vylepší nejen zrakový vjem ale i estetický vzhled.

Ikdyž u dětských brýlí dochází k časté výměně skel ,mějte na zřeteli zejména kvalitu brýlových čoček  pro zdárný vývoj  zraku.

Dětské dioptrické brýle by měly být:

 • bezpečné
 • pevné, pružné a nerozbitné
 • co nejlehčí
 • pohodlné i při celodenním nošení
 • ergonomické (anatomicky odpovídat dětskému obličeji)
 • netoxické a antialergické
 • líbivé (veselé, barevné, s různými motivy nebo dětskými postavičkami)

Péče o dětské dioptrické brýle

 • děti by měly brýle uschovávat vždy do pouzdra
 • naučte děti, jak brýle správně odkládat (nesmí je pokládat skly na podložku)
 • dětské dioptrické brýle čistěte utěrkou z mikrovlákna, buď čisticím sprejem nebo vodou s mýdlem
 • i dětské dioptrické brýle potřebují jednou z čas zkontrolovat, srovnat a vyčistit v oční optice
 • péči o brýle postupně přenechejte dítěti

Dětské dioptrické brýle vyžadují individuální přístup

Oční optika Beroun se snaží být pomocníkem i při výběru správných dětských dioptrických brýlí. U nás si můžete vybrat dětské dioptrické brýle z široké nabídky,  při výběru brýlí vám bude k dispozici optik, který vám poskytne individuální poradenství, zodpoví veškeré otázky a pomůže Vám s volbou brýlí odpovídajících potřebám i vkusu vašeho dítěte.

V nabídce máme dětské dioptrické brýle pro všechny věkové kategorie dětí, od nejmenších až do 15 let. Samozřejmostí je u nás následný servis, v rámci kterého se kdykoli postaráme o vyčištění brýlí, utažení šroubků a kontrolu všech namáhaných částí.