Sportovní dioptrické brýle

Sportovní dioptrické brýle
Sportovní dioptrické brýle 1
Sportovní dioptrické brýle 2
Sportovní dioptrické brýle 3
Sportovní dioptrické brýle 4
Sportovní dioptrické brýle 5
Sportovní dioptrické brýle 6

Sportovní dioptrické brýle se stanou vaším nezbytným sportovním náčiním

Sport a brýle k sobě bezpochyby patří. Např. při potápění nebo při jízdě na kole se bez nich neobejdete. A pokud je váš zrak špatný, tak bez dioptrických brýlí těžko trefíte terč při sportovní střelbě nebo při golfu jamku. Jestliže také patříte k těm lidem, kteří milují sport, ale nemohou ho provozovat kvůli svojí vadě zraku, je pro Vás řešením pořídit si sportovní dioptrické brýle.

Myslíte si, že jsou sportovní dioptrické brýle problém? V Oční optice Beroun Vás rádi přesvědčíme o opaku. Můžete od nás mít sportovní dioptrické brýle čiré, sluneční brýle i polarizační brýle; máme vhodné sluneční dioptrické brýle na fotbal, lyžování, kolo, plavání, jachtu, track i golf. Sportovní dioptrické brýle Vám nejen poskytnou úpravu Vašeho zraku, ale zlepší i vaše sportovní výkony.

Jak jsou řešeny sportovní dioptrické brýle?

Dioptrické sportovní brýle lze rozdělit na několik typů:

Sportovní dioptrické brýle s dioptrickou vložkou

Korekce zrakové vady je řešena zabroušením odpovídajících čoček do speciální vsadky připevněné na základní nosnou obrubu. Pokud se postupem času změní počet dioptrií, je možné skla celkem jednoduše vyměnit. V naší nabídce naleznete velké množství značek, např. sportovní dioptrické brýle Adidas, Polaroid atd.

Sportovní dioptrické brýle se zabroušenými čočkami 

Jedná se o speciální dioptrické obroučky, do nichž je přímo zabroušena a vsazena dioptrická čočka. Výhodou je především vynikající estetický vzhled (vypadají jako tradiční nedioptrické sportovní nebo sluneční brýle), větší rozsah zorného pole, méně rušivých odrazů díky menšímu počtu optických ploch atd. Nabízíme velké množství obrub pro sportovní dioptrické brýle, vhodných k zabroušení dioptrických čoček, mj. značky Adidas, Puma, Nike atd.

Jaké mají sportovní dioptrické brýle vlastnosti?

Sportovní dioptrické brýle vám musí zajistit nejen dobré vidění, ale musí také ochránit vaše oči před nečistotami, a pokud si je pořídíte ve sluneční variantě, pak také před slunečním zářením. Důležitou vlastností sportovních dioptrických brýlí je bezpečnost. Brýle musí při sportu oči chránit proti povětrnostním vlivům, letícímu míčku, hmyzu, škodlivému UV záření, atd. a zároveň musí být bezpečné.

Protože se již dopředu počítá s tím, že dioptrické sportovní brýle budou hodně namáhány, vyrábí se z velmi odolných materiálů. Moderní materiály na výrobu obrub jako např. nylon, carbon, grilamid TR90 jsou velmi odolné vůči deformaci a nárazu. Ideálním materiálem na dioptrické čočky do sportovních brýlí je Trivex. Tento materiál kombinuje UV ochranu, nízkou hustotu (je to nejlehčí materiál na výrobu brýlových čoček), skvělé optické vlastnosti a obrovskou odolnost vůči nárazu.

Podle čeho vybírat sportovní dioptrické brýle?

Co je při výběru sportovních dioptrických brýlí důležité vědět a podle čeho se při výběru řídit?

  • zraková vada, její povaha a míra - klíčovým faktorem pro výběr sportovních dioptrických brýlí jsou vstupní parametry oční vady sportovce - hodnota refrakční vady, její povaha (dálka / blízko) a další specifika (alergie na různé materiály, apod.).
  • typ sportovního odvětví - mezi jednotlivými sporty  jsou podstatné rozdíly a podle toho se také liší nároky na vidění a tím pádem i na sportovní dioptrické brýle. Existují sporty dynamické, kde je potřeba neustálých změn pohledových vzdáleností, rychlých pohybů hlavou i očima a naproti tomu jsou i disciplíny statické, kdy je vyžadováno naprosté soustředění, maximální požadavky na zrakovou ostrost bez možnosti pohnutí hlavou, očima, ba i mrknutí, apod.
  • prostředí, kde je sport vykonáván - pro účinnou korekci zraku je důležitá znalost podmínek, ve kterých se sportovec pohybuje. Je potřebné vědět, jedná-li se o sportovní dioptrické brýle pro sporty venkovní nebo halové, sporty v měnícím se prostředí (světlo/tma, stín/slunce), vysoké hory, vodu, potápění, atd.

Sportovní dioptrické brýle pro všechny druhy sportů

V Oční optice Beroun najdete řadu zajímavých sportovních dioptrických brýlí pro téměř všechny sporty. Můžete si zde pořídit jak dioptrické brýle na fotbal, kolo či horolezectví, tak na lyžování, snowboarding, golf i sportovní střelbu. Jestliže se rekreačně nebo závodně potápíte a plavete, asi uvítáte sportovní dioptrické brýle plavecké a potápěčské. U plaveckých brýlí se mění celé sklo, u potápěčských brýlí je možné použít celou dioptrickou přední masku nebo také dioptrické vložky.

Ať sportujete jen občas nebo jste profík, správně zvolené sportovní dioptrické brýle prostě potřebujete! Abychom Vám mohli doporučit ideální sportovní dioptrické brýle pro váš výkon, zastavte se v naší Oční optice Beroun a osobně zkonzultujte s našimi optiky sportovní odvětví, oční vady a další požadavky.

Sportovní dioptrické brýle Adidas

Sportovní dioptrické brýle Adidas patří v našem oboru mezi špičku. Mají proto naši důvěru a můžeme je doporučovat z vlastních výborných zkušeností. U všech modelů této značky se dá vybírat z velké škály barev a náhradních výměnných skel, umožňují také přiobjednání dioptrické vložky, kam se zabrousí požadovaná dioptrie. Sportovní dioptrické brýle Adidas jsou vhodné pro všechny typy sportů: na fotbal, lyžování, kolo, golf, vysokohorskou turistiku atd.