Pracovní ochranné brýle dioptrické

Pracovní ochranné brýle dioptrické
Pracovní ochranné brýle dioptrické 1
Pracovní ochranné brýle dioptrické 2
Pracovní ochranné brýle dioptrické 3
Pracovní ochranné brýle dioptrické 4
Pracovní ochranné brýle dioptrické 5

Správné pracovní ochranné brýle dioptrické práci nevadí

Zrak je jednou z nejcitlivějších a zároveň nejdůležitějších částí lidského těla, jež přijímá značnou část smyslových vjemů, proto je potřebné ho správně chránit a to i při práci. Lidé, kteří mají nějakou optickou vadu a potřebují nosit dioptrické brýle, používají k ochraně zraku při práci zpravidla pracovní ochranné brýle dioptrické.

Pracovní ochranné brýle dioptrické slouží k bezpečné práci na různých pracovištích bez rizika úrazu očí a musí splňovat požadavky Směrnice 89/686/EEC a harmonizované normy EN 166:2001 pro osobní prostředky ochrany očí. V Oční optice Beroun Vám můžeme nabídnout takové brýle, v různých typech provedení a několika velikostech. Do všech ochranných pracovních brýlí můžeme zabrousit dioptrická plastová skla z polykarbonátu, která odpovídají směrnici ČSN EN 16:2001. Obraťte se na nás a poskytněte svým zaměstnancům správnou pomůcku ochranu zraku při práci!

Co jsou pracovní ochranné brýle dioptrické?

V nebezpečných pracovních situacích je vždy zapotřebí mít k dispozici správné a hlavně funkční pracovní ochranné pomůcky. V případě zraku to jsou ochranné pracovní brýle, které Vám při Vámi vykonávané činnosti pomohou ochránit zrak a jsou v mnoha výrobních podnicích či továrnách jsou nedílnou součástí pracovní výbavy pracovníků. Pracovních ochranných brýlí je samozřejmě mnoho různých typů, ovšem pokud nosíte dioptrické brýle, musíte mít pro práci pracovní ochranné brýle dioptrické. Zakoupit správné a funkční dioptrické ochranné brýle však už není tak jednoduché. 

Pracovní ochranné brýle dioptrické plní správně svoji funkci pouze tehdy, pokud se uživateli dobře nosí a nijak jej neobtěžují a neomezují. Vždy je nutné provést profesionální korekci zorníků pracovních brýlí s dioptrickými brýlemi nošenými v soukromí, a především s vizuálními požadavky na pracovišti.

Pracovní ochranné brýle dioptrické, které nabízí Oční optika Beroun, splňují ta nejpřísnější kritéria pro bezpečnost zaměstnanců a jsou v souladu se všemi doposud vydanými normami a nařízeními, které bezpečnost ochranných brýlí specifikují.

Pracovní ochranné brýle dioptrické – specifikace

 • pracovní ochranné brýle dioptrické musí splňovat normy EN166:2001 a 89/686
 • třída mechanické odolnosti – F (nízkoenergetická)
 • optická třída – 1
 • povrchové úpravy zorníků – polykarbonátové s vrstvou odolnou proti poškrábání
 • dostupnost náhradních dílů – stranice, polykarbonátové kryty samostatně, silikonové nosníky

Pracovní ochranné brýle dioptrické -  možnosti provedení

Nabízíme širokou nabídku pracovních ochranných brýlí dioptrických i mnoho možností dioptrických hodnot čoček tak, abychom dokonale uspokojili všechny Vaše specifické potřeby pro práci. Vybrat si u nás můžete pracovní ochranné brýle dioptrické pro nejrůznější průmyslová odvětví, např. pro sváření, řezání, pájení, práci s hořáky a chemikáliemi.

Díky kvalifikovanému odbornému personálu a nepřetržité optimalizaci produktů jsme schopni dodávat ochranné pracovní brýle dioptrické, které jsou navrženy a vyrobeny přesně dle potřeb konkrétních pracovníků a jejich dioptrických vad.  Námi dodávané pracovní ochranné brýle dioptrické jsou vždy individuálně ergonomicky nastavitelné pro maximální komfort a bezpečí při práci.

Vybrané typy pracovních ochranných brýlí dioptrických, které nabízíme:

 • Kovové pracovní ochranné brýle s kryty na nosníku a stranicích. Vhodné také pro zábrus víceohniskové (bifokální i multifokální) čočky.
 • Plastové ochranné brýle s nastavitelnou délkou stranic.
 • Plastové ochranné brýle s bočními krytkami na stranicích.
 • Plastové ochranné brýle s bočními kryty, průduchy proti zamlžování a nastavitelnou délkou stranic.

Pracovní ochranné brýle dioptrické – čočky

Pracovní ochranné brýle dioptrické mohou být osazeny různými typy dioptrických čoček, tak aby brýle splňovaly všechny potřeby pracovníků a poskytly jim správnou úpravu zraku podle jejich potřeb. 

Pracovní ochranné brýle dioptrické - typy čoček

 • unifokální čočky - vhodné pro uživatele, kteří mají předepsané dioptrie na dálku nebo na blízko.
 • bifokální čočky - v horní části čočky je proveden zábrus na dálku, oblast pro pohled na blízké objekty je jasně viditelná v dolní časti čočky, kde je oddělena linií. Mezi dvěma částmi čočky není žádný přechod, což může představovat pro uživatele problém (přerušené vidění).
 • multifokální čočky - čočky mají plynule proměnné dioptrie a umožňují dokonalé vidění jak vzdálených předmětů (v horní časti čoček), tak blízkých objektů (v dolní časti čoček). Pro uživatele to přináší nepřerušované vidění. 

Možnosti úprav čoček pro pracovní ochranné brýle dioptrické

 • Tvrzení - provádí formou povrchové úpravy čoček s cílem snížit náchylnost povrchu čočky k poškrábání otěrem.
 • Antireflexní vrstva - povrchová úprava čoček minimalizuje tvorbu odrazů na povrchu čočky. Čočka s antireflexní úpravou vyniká vyšší propustností pro světlo a uživateli poskytuje čistý a odrazy nerušený pohled, čímž omezuje únavu očí.
 • Hydrofobní vrstva - na čočku je nanesena speciální vrstva zajišťující maximální vyhlazení povrchu a odpudivost pro vodu a ostatní nečistoty. Čočka opatřená touto vrstvou nepotřebuje tak často čistit, čímž se snižuje i riziko jejího mechanického poškození.

Pracovní ochranné brýle dioptrické – obraťte se na Oční optiku Beroun

Nabízíme zhotovení certifikovaných pracovních ochranných brýlí dioptrických, které splňují zákonem předepsané normy pro dané odvětví. Našim zákazníkům zajišťujeme kompletní dodávku, zahrnující odborné vyšetření, výběr vhodných pracovních ochranných brýlí dioptrických, a jejich uzpůsobení potřebám pracovníka.

Dále Vám nabízíme veškerý potřebný servis, úpravu čoček dle Vašeho požadavku (tvrzení, antireflex, apod.) a nabídneme Vám i doplňkový sortiment pro tyto pracovní ochranné brýle dioptrické, např. čistící spreje a mikrovlákna důležitá pro čistotu brýlí, pouzdra pro jejich uchování i šňůrky pro jejich nošení.