Polarizační brýle

Polarizační brýle účinně odstraňují nepříjemné odlesky od lesklých ploch

Polarizační sluneční brýle jsou jediným účinným řešením nejen proti nepříjemnému slunečnímu záření, ale hlavně proti odleskům od lesklých ploch jako je vozovka po dešti, hladina vody, lesknoucí se výlohy obchodů či jiné předměty pod odrazem slunce. Polarizační brýle dokážou eliminovat odražené horizontálně směrované světlo a do oka propustí jen světlo vertikálně polarizované, které nepříjemné odlesky ruší.

Přes polarizační brýle uvidíte jasně a kontrastně i za zhoršeného počasí, kdy nesvítí přímé slunce nebo v mlze. Pohled přes polarizační brýle je příjemný, protože dokážou zachovat věrnost barev a zajišťují výbornou viditelnost detailů i kontrastů a očím pak nevadí ani nedostatek přímého slunečního světla.  Oči se při používání polarizačních brýlí méně namáhají a zbytečně se neunavují, což je pro zrak velice důležité.

Polarizační brýle, zajišťující odfiltrování nežádoucích odlesků patří mezi základní výbavu rybářů, kteří díky nim mohou snadno pozorovat pohyb ryb pod hladinou a jsou čím dál více oblíbené mezi řidiči i sportovci. Komfort a výhody, které Vám polarizační brýle přinesou, oceníte v každodenním životě, při sportu i relaxaci.

Přijďte do jedné z poboček Oční optiky Beroun a vyzkoušejte si na vlastní oči komfort, který Vám poskytnou polarizační brýle. Nabízíme polarizační brýle sluneční, dioptrické i nedioptrické, polarizační brýle pro muže i ženy, polarizační brýle sportovní i polarizační brýle pro řidiče.  

Co to je polarizace, díky které fungují polarizační brýle tak skvěle

Znáte to, jedete autem po dešti a silnice se neskutečně leskne nebo jedete proti zapadajícímu slunci a to je tak nízko, že nevidíte skoro nic. Místo jasného a ostrého obrazu a skutečných barev vnímáme jen ostré bílé oslnění. A to je nejen nepříjemné, ale hlavně velmi nebezpečné. S polarizačními brýlemi budete v bezpečí - uvidíte ostře i přes tyto odlesky.

Obyčejné denní světlo se šíří všemi směry. Pokud se ale odrazí od lesklé plochy jako je sklo, vodní hladina nebo mokrá vozovka a sníh je to pro oko nepříjemné. Polarizační brýle propouštějí pouze vertikálně polarizované světlo a proto s nimi nepříjemné odlesky a oslnění nevidíme. Pohled přes ně je jasný a kontrastní, aniž by bylo zapotřebí tmavší zabarvení. Polarizační filtr nepropouští nepříjemné a pro oči úplně zbytečné odlesky, lépe vykreslí barvy, detaily a zvýrazní kontrasty za plného světla i za zhoršeného počasí.

Jaké výhody Vám přinesou polarizační brýle

 • filtrují UVA, UVB a UVC záření a na 100% chrání oči před sluncem
 • účinně odstraňují nepříjemné odlesky od oslnivých ploch (hladiny vody, vozovky, odlesky od ostatních vozů i odraz palubní desky na čelním skle auta)
 • blokují a přeměňují modré světlo při noční jízdě, umožňují kontrastní vidění i za deště nebo v mlze
 • podstatně snižují únavu očí (méně oslnění a mžourání)
 • výrazně zvyšují bezpečnost při řízení automobilu, ale i jízdě na lyžích či kole
 • jsou vhodné především pro řidiče, rybáře, lyžaře, cyklisty a další sportovce, kteří přicházejí do styku se sluncem
 • zvýrazňují přirozenost barev
 • umožní krásnější a ostřejší výhledlépe vykreslí barvy, detaily a zvýrazní kontrasty za plného světla i za zhoršeného počasí
 • lze je používat po celý rok

Polarizační brýle zaručují větší bezpečí

Světlo odražené od lesklého povrchu je pro oči velice nepříjemné. Vnímáme pouze nepříjemný jas, který brání vnímání detailů a kontrastů. Proto například s obyčejnými slunečními brýlemi bez polarizace nemůžeme řídit auto nebo jezdit na kole stejně bezpečně jako s polarizačními brýlemi. 

Vaše oči se díky polarizačním brýlím daleko méně namáhají a můžete se tak lépe soustředit na řízení auta nebo jízdu na kole. Můžete včas zareagovat na situaci, která je jinak po dešti na mokré vozovce s odlesky špatně viditelná. Vaše jízda je tím bezpečnější, čím rychleji dokážete zareagovat na předmět nebo osoby na silnici.

Polarizační brýle můžete využít při:

 • řízení auta
 • cyklistice
 • zimních sportech
 • jachtingu
 • rybaření
 • pobytu u vody
 • nebo prostě jako jedinečný módní doplněk

Pro polarizační brýle si přijďte do Oční optiky Beroun

Hledáte-li kvalitní polarizační brýle, navštivte jednu z našich poboček. V každé z nich se Vám ochotně budou ochotně věnovat naši odborníci! Máme Více než 20 let zkušeností a naše vysoká erudovanost zaručuje Vaší maximální spokojenost se zvoleným řešením.

Polarizační brýle si u nás můžete nechat zhotovit i jako dioptrické brýle s čočkami přesně odpovídajícími vaší oční vadě. Máme široký výběr krásných a moderních polarizačních brýlí na řízení vozu, k vodě nebo do města, pro sport (lyžování, cyklistika i vysokohorská turistika) či rybaření.

Nabízíme špičkový servis na té nejvyšší úrovni, dioptrické brýle dokážeme obvykle zhotovit do 24 hod a naši zákazníci mají různé výhody, např. věrnostní program, pouzdro a utěrku na čištění k brýlím zdarma. Využijte naší nabídky a vyberte si u nás své nové polarizační brýle!

Polarizační brýle - mohlo by Vás také zajímat