Dětská optika

Dětské optika je nedílnou součástí poboček Oční optiky Beroun

Všichni jistě víme, že zrak je nejdůležitějším smyslem člověka, protože jím získáváme zhruba 80% veškerých informací. Schopnost dobře vidět znamená vnímat komplexně okolní svět – rozeznávat barvy, vnímat vzdálenost předmětů, rozdílnost tvarů i velikostí, rozpoznávat detaily, dokázat vidět pohyb, vnímat prostor atd. Správná funkce zraku je tedy základním předpokladem pro získání správných vjemů z okolí, správného reagování na měnící se podmínky v okolním světě a schopnost přizpůsobit se jim.

Různé typy očních vad se bohužel často objevují i u malých dětí a pak nezbývá nic jiného, než jim nechat odborně vyšetřit zrak a následně pořídit dětské dioptrické brýle. Pokud lékař zjistí, že Vaše ratolest trpí některou z očních vad a předepíše Vám korekci zraku brýlemi, můžete se obrátit na odborníky z Oční optiky Beroun, jejíž součástí je také dětská optika specializující se na dětské pacienty.

Naše dětská optika má v nabídce dioptrické brýle pro nejmenší děti a dětské dioptrické brýle vyrobené z bezpečných a zdravotně nezávadných materiálů, v mnoha velikostech, v různých tvarových a designových provedeních. Přijďte k nám do Oční optiky Beroun, oddělení dětská optika a pořiďte vaší dcerce či synovi dětské dioptrické brýle, které budou nosit s radostí.

Odborníci z oddělní dětská optika Oční optiky Beroun Vám poradí, jak je to s vývojem zraku

Specializovaní optometristé z oddělení dětská optika Oční optiky Beroun si uvědomují, že pro rodiče není jednoduché zjistit, zda jeho dítě trpí některou z očních vad. Jsou připraveni Vám vše ochotně vysvětlit a poradit se správným výběrem dioptrických brýlí pro nejmenší děti.

Kompletní vývoj zrakových funkcí trvá několik let, přičemž vývoj zraku probíhá zároveň s vývojem ostatních smyslových orgánů. Novorozenec rozeznává pouze světlo, tmu a jednoduché tvary. Jeho oči nejsou schopny zaměřovat a pohyby očí jsou nekoordinované. Ve 4. měsíci se zapojuje centrální část sítnice a dítě začíná fixovat předměty, po 4. měsíci začíná oko dítěte zaostřovat a v 6. měsíci začínají být pohyby očí koordinované a jsou vytvořeny předpoklady pro utváření správného vidění. Kolem 4. roku a do 6 let se stabilizuje binokulární vidění a zraková ostrost dosahuje hodnot dospělých.

Preventivní vyšetření zraku u dětí je vhodné podstoupit mezi 18. a 24. měsícem života dítěte a to bez ohledu na to zda se u rodičů vyskytuje nějaká oční vada nebo ne. Další oční vyšetření je vhodné po 6. roce věku dítěte, kdy se může při nástupu do školy projevit krátkozrakost – špatné vidění na tabuli.

Dětská optika radí - zkuste si občas oči dítěte otestovat:

 • v 1. měsíci zkuste vedle hlavičky dítěte rozsvítit třeba kapesní baterku. Pokud je zrak dítěte v pořádku, otočí hlavičku za světlem.
 • ve 4. měsíci můžete dítě otestovat pohybováním chrastítka. Zdravé dítě by z něho nemělo spustit zrak
 • kolem 7. - 8. měsíce pozorujte, jak se dítě snaží cíleně dosáhnout na jednoduše dosažitelné předměty, které rádo strká do pusy. Pozorujte, zda na ně bez větších potíží sáhne.
 • ve 12. měsíci si můžete s dítětem pohrát s míčem. Posaďte se s dítětem na zem asi 2m od sebe a kutálejte si míč. Pozorujte, jestli ho správně chytá.
 • u dětí předškolního a školního věku pozorujte, zda častěji neklopýtají nebo nenarážejí po nábytku, jsou nejistí při cvičení a případně se tyto obtíže nezhoršují při soumraku

Dětská optika varuje – ihned navštivte lékaře, pokud u dítěte pozorujete tyto příznaky:

 • světloplachost nebo žádná reakce na světlo
 • bělavé zornice nebo žlutě zářící zornice v přímém světle
 • velká nehybná pupila také při dopadu světla
 • nápadně velké oči
 • třesoucí se oči
 • šilhání
 • křivé postavení hlavy
 • zakalená rohovka

Při výběru dětských dioptrických brýlí Vám pomůže naše dětská optika  

Pořídit dítěti správné dioptrické brýle sice již není v současnosti žádný problém, přesto to není jednoduchá záležitost. Brýle jsou dioptrickou pomůckou, která dítěti nejen zlepšuje vidění, ale umožňuje mu také dobře se rozvíjet, hrát si s ostatními dětmi, učit se a tak obstát mezi svými vrstevníky. Dětské dioptrické brýle musí být pohodlné, bezpečné, pevné, barevné a hravé

Aby dětské dioptrické brýle pro nejmenší dobře korigovaly zrak a oční vady, je velmi důležité, aby správně anatomicky seděly na obličeji. S jejich správným výběrem Vám ochotně pomohou zkušení a trpěliví optici z oddělení dětská optika Oční optiky Beroun.

Naše dětská optika má k dispozici dětské dioptrické brýle včetně dioptrických brýlí pro nejmenší děti v mnoha různých velikostech, v široké paletě různých barev, tvarů a provedení.  Materiály, ze kterých jsou dioptrické brýle pro děti vyráběny, mají tvarovou paměť a jsou bezpečné; zajišťují při celodenním nošení dítěti maximální pohodlí, jsou flexibilní, pružné a pevné.

Dětská optika Vám poradí, jaké by dětské dioptrické brýle měly být:

 • bezpečné
 • pevné, pružné a nerozbitné
 • co nejlehčí
 • pohodlné i při celodenním nošení
 • ergonomické (anatomicky odpovídat dětskému obličeji)
 • netoxické a antialergické
 • líbivé (veselé, barevné, s různými motivy nebo dětskými postavičkami)

Dětská optika Oční optiky Beroun poskytuje individuální péči

Dětská optika Oční optiky Beroun se snaží být pomocníkem i při výběru správných dětských dioptrických brýlí. U nás si můžete vybrat dětské dioptrické brýle z široké nabídky, v různých provedeních, s různými dětskými motivy či oblíbenými pohádkovými postavičkami a hrdiny. Při výběru brýlí vám bude k dispozici optik, který vám poskytne individuální poradenství, zodpoví veškeré otázky a pomůže Vám s volbou brýlí odpovídajících potřebám i vkusu vašeho dítěte.

V nabídce máme dětské dioptrické brýle pro všechny věkové kategorie dětí, od nejmenších až do 15 let. Samozřejmostí je u nás následný servis, v rámci kterého se kdykoli postaráme o vyčištění brýlí, utažení šroubků a kontrolu všech namáhaných částí.

 

Dětská optika -  mohlo by Vás také zajímat