Multifokální brýle

Multifokální brýle skvěle fungují na všechny vzdálenosti

Patříte mezi ty, kteří vidí špatně na dálku i na blízko? Máte několikery dioptrické brýle, které musíte neustále střídat podle toho, zda čtete knížku nebo se díváte na televizi? Případně používáte ještě jedny dioptrické brýle na počítač? Rozhodněte se pro moderní řešení a pořiďte si multifokální brýle, které skvěle fungují na všechny vzdálenosti.

Pokud se rozhodnete pro multifokální brýle, koupíte si místo několika brýlových obrouček jen jedny a do nich si u nás v Oční optice Beroun necháte přímo pro Vás zabrousit víceohnisková skla umožňující kvalitní vidění na různé vzdálenosti. Multifokální brýle budete moct nosit celý den! Přečtete si s nimi noviny, uvidíte číslo tramvaje přijíždějící k zastávce a v práci nebudete muset mhouřit oči při práci na počítači. Prostě si ráno multifokální brýle nasadíte a večer sundáte, aniž byste neustále museli přemýšlet, kde jste je odložili.

V Oční optice Beroun Vám nabídneme multifokální brýle přesně podle Vašich potřeb. Jsme připraveni Vám doporučit vhodný typ skel, vybrat obroučky na multifokální brýle, které skvěle doplní Váš vzhled a zodpovědět všechny Vaše otázky. Oční optika Beroun je tu pro Vás, můžete nám důvěřovat!

Jak fungují multifokální brýle?

Multifokální brýle jsou určeny pro každého, kdo potřebuje dioptrickou korekční pomůcku pro správné vidění, tedy brýle, na vidění do dálky i na čtení a není ochoten při každé změně pohledové vzdálenosti měnit jedny brýle za druhé. Hlavní charakteristikou multifokálních brýlových čoček totiž je obsažení dioptrií na dálku i na blízko v jedné brýlové čočce.

Multifokální brýlové čočky mají několik ohnisek na různé vzdálenosti – to znamená, že jedny multifokální brýle nahradí brýle na blízko, do dálky i na střední vzdálenosti. Pomocí horní částí multifokálních brýlí uvidíte dobře do dálky, prostřední část je přechodová umožňující např. práci na počítači a ve spodní části brýlových čoček je čtecí zóna.

Proč  jsou multifokální brýle skvělé?

  • jedny multifokální brýle umožňují ostré vidění na všechny vzdálenosti
  • odpadá nutnost neustálého vyměňování dioptrických brýlí na čtení, do dálky a na střední vzdálenost
  • plynulý přechod mezi různými pohledovými vzdálenostmi
  • multifokální brýle nevytvářejí "skok obrazu", typický pro bifokální brýle
  • esteticky dokonalé provedení - multifokální brýle nemají viditelný předěl mezi jednotlivými zónami

Oční vady, které vyřeší jedny multifokální brýle:

Krátkozrakost – myopie

Hlavním projevem této vady je špatná viditelnost na vzdálené předměty.

Dalekozrakost – hypermetropie

Jejím projevem je špatná viditelnost na blízko umístěné předměty.

Vetchozrakost – presbyopie

Vada se objevuje téměř u každého člověka ve vyšším věku jako projev přirozeného stárnutí oční čočky. První příznaky se objevují přibližně kolem 45. roku věku.

Mají multifokální brýle nějaké nevýhody?

První nevýhodou je, že plnohodnotné využití multifokálních brýlí vyžaduje cca dva až tři týdny trvající nácvik. Při používání multifokálních brýlí je pro dobré vidění nutné naučit se správně pracovat očima. Při čtení se oči sklopí (někomu pomáhá i nepatrné zaklonění hlavy), pro zaostření do dálky se dívá vrškem čoček (někomu pomáhá sklopit trochu hlavu). S jedněmi multifokálními brýlemi si pak v pohodě přečtete knížku, napíšete e-mail i se rozhlédnete z okna.

Druhá nevýhoda je poněkud vyšší cena multifokálních brýlí. Vzhledem k technologické náročnosti výroby a individualizaci výrobních parametrů čoček (každá multifokální brýlová čočka je vyráběna pro každého jedince zvlášť, nejedná se tedy o sériovou výrobu "na sklad"), je třeba počítat s vyšší finanční náročností.

Zrak pro správné multifokální brýle Vám u nás změří kvalifikovaný optometrista

Správná korekce Vaší oční vady vždy vyžaduje multifokální brýle vyrobené přesně na míru vašim potřebám. Pro správnou funkci multifokálních brýlí je vždy potřebné začít nejdříve odborným měřením zraku, které může podle závažnosti oční vady trvat někdy až 60 minut. V Oční optice Beroun Vám s určením Vaší oční vady a výběrem správných multifokálních brýlí ochotně pomohou naši vysokoškolsky vzdělaní optometristé.

Kvalitní multifokální brýle Vám samozřejmě musí zajistit v první řadě dokonalé vidění, ale měly by Vám být také pohodlné i při dlouhodobém nošení. Před samotným výběrem správných multifokálních brýlí je samozřejmě důležité vědět, pro jakou oční vadu, věkovou skupinu a do jakého prostředí multifokální brýle vybíráte.  

Specializované měření zraku nejen pro multifokální brýle provádíme ve dvou provozovnách Oční optiky Beroun v ul. Vrchlického 176, Beroun a v ul. Průmyslová 614, Králův Dvůr. Najdete zde nepřeberné množství brýlí, brýlových obrouček i kontaktních čoček. Vše v nejrůznějších provedeních, v různých cenových hladinách a v souladu s českými a evropskými normami pro standardní nošení.

V Oční optice Beroun Vám nabídneme nejen multifokální brýle

V Oční Optice Beroun Vám v závislosti na Vaší oční vadě můžeme nabídnout širokou škálu dioptrických brýlí – multifokálních, na dálku i na čtení, ve všech cenových kategoriích, v různých typech provedení brýlových obrub. Najdete u nás i sluneční dioptrické brýle, brýle se samozabarvovacími skly, sportovní dioptrické brýle či dioptrické brýle pro nejmenší děti.  Použité brýlové čočky mohou být z různých materiálů a mohou mít různé povrchové úpravy (např. antireflexní úprava, hydrofobní úprava nebo tvrzení).

Oční optika Beroun nabízí již více než 20 let celou škálu vysoce profesionálních služeb. Jsme profesionálové, kteří si Váží opravdu každého zákazníka bez ohledu na to, zda žádá dioptrické brýle bez doplatku nebo luxusní módní značku za tisíce. Všem zákazníkům nabízíme individuální přístup, maximální vstřícnost a trvalou péči.

Multifokální brýle - mohlo by Vás také zajímat