Měření zraku

Přesné měření zraku je důležité pro každého, nejen pro osoby nosící brýle

Oči jsou pro každého důležitým smyslovým orgánem, a protože bývají často zatěžovány např. prací s počítačem, špatným osvětlením a mnoha dalšími negativními vlivy každodenního života, je nutné o zrak pečovat. Pravidelné oční prohlídky a měření zraku by měli absolvovat alespoň jednou za rok všichni, nejenom ti, kteří cítí, že potřebují nějakou korekci stávajících dioptrických brýlí.  

Vyzkoušejte naše služby

Objednejte se pohodlně ON-LINE
Kontakt
Provozovna
Služba

Při měření zraku se mohou objevit jak různé zrakové vady, ale i další obtíže jako šedý či zelený zákal atd. Z aktuálního stavu očí se dá posoudit také celkový zdravotní stav pacienta a stává se častokrát, že se při měření zraku objeví zdravotní problém, na který zatím nenarazil jiný specialista. Nezřídka se díky měření zraku přijde na to, že pacient trpí cukrovkou, vysokým tlakem, poruchou metabolismu či žilním onemocněním.  Měření zraku by nikdo neměl podceňovat ani dlouho odkládat.  

Měření zraku představuje komplexní odborné vyšetření všech aspektů zraku a může ho provést nejen oční lékař, ale také oční specialista – vysokoškolsky vzdělaný optometrista. A kam na měření zraku zajít? Využijte specializovaných služeb dvou provozoven Oční optiky Beroun v ul. Vrchlického 176, Beroun nebo v ul. Průmyslová 614, Králův Dvůr.

Měření zraku v Oční optice Beroun provádí vždy zkušený optometrista

Naši zákazníci mají tu výhodu, že nemusí kvůli měření zraku zdlouhavě cestovat mezi očním lékařem a oční optikou. Odborné měření zraku Vám přímo u nás v Oční optice Beroun provede kvalifikovaný optometrista, který je průběžně proškolován v nových trendech, technologiích a možnostech, který tento obor nabízí

Odbornost získává optometrista studiem na vysoké škole a musí být registrován na Ministerstvu zdravotnictví ČR. Pro měření zraku u pacienta má daleko více času, než oční lékař, který se musí v oční ordinaci věnovat především léčbě již vzniklých očních onemocnění.

Odborné měření zraku trvá, podle závažnosti oční vady někdy až 60 minut. A během této doby Vám bude provedeno několik různých testů, které dokážou odhalit i skryté oční vady. Náš optometrista spolupracuje s očním lékařem a v případě podezření na oční onemocnění pacienta odešle k odbornému specialistovi.

Při měření zraku nezjišťujeme pouze ostrost vidění

Při měření zraku v pobočkách Oční optiky Beroun v ul. Vrchlického 176, Beroun nebo v ul. Průmyslová 614, Králův Dvůr každý zákazník nejprve absolvuje vstupní rozhovor, při kterém zjišťujeme jeho zdravotní anamnézu. Teprve potom budeme pomocí speciálních přístrojů zjišťovat stav těchto zrakových funkcí:

  • zraková ostrost
  • stav rohovky
  • schopnost binokulárního vidění
  • kontrastní citlivost a barvocit
  • zorné pole a prostorové vnímání

V Oční optice Beroun provádíme měření zraku pomocí nejmodernější techniky

Měření zraku je složitý proces, při kterém je důležité zjistit stav Vašich očí a proměřit dioptrickou hodnotu potřebné korekce. V provozovnách Oční optiky Beroun v ul. Vrchlického 176, Beroun nebo v ul. Průmyslová 614, Králův Dvůr používáme nejmodernější refrakční přístroje, které představují absolutní špičku ve svém oboru a dokážou odhalit i skryté vady oka.

Po celý čas, který strávíte v Oční optice Beroun, se Vám bude věnovat odborně vzdělaný kolektiv očních optiků. Naši kvalifikovaní optometristé Vám nabídnou nejen komplexní měření zraku, stanovení refrakce a výběr nejvhodnější korekce, ale i následné poradenství při výběru brýlí a brýlových čoček, nebo výběr a aplikaci vhodných kontaktních čoček.

Vyzkoušejte naše služby

Objednejte se pohodlně ON-LINE
Kontakt
Provozovna
Služba

Jaké oční vady, které zjistíme při měření zraku, lze korigovat dioptrickými brýlemi?  

Dalekozrakost – hypermetropie

Jedná se oční vadu, při které se paprsky světla usměrněné čočkou sbíhají až za sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Jejím projevem je špatná viditelnost na blízko umístěné předměty. Tuto oční vadu napravují dioptrické brýle se spojnou čočkou.

Krátkozrakost – myopie

Tato zraková vada se projevuje rozostřeným viděním  na dálku, při které se paprsky světla usměrněné čočkou sbíhají už před sítnicí a na sítnici tak vzniká neostrý obraz. Hlavním projevem této vady je špatná viditelnost na vzdálené předměty. Krátkozrakost korigují dioptrické brýle s čočkou rozptylkou.

Vetchozrakost – presbyopie

Tato oční vada se objevuje téměř u každého člověka ve vyšším věku jako projev přirozeného stárnutí oční čočky. První příznaky se objevují přibližně kolem 45. roku věku. Dioptrické brýle, které se při této oční vadě používají, kombinují dvě a více čoček s rozdílnou mohutností v jedné. Známé jsou pod názvem jako bifokály nebo trifokály. Umíme vyrobit i dioptrické brýle s čočkou s postupnou změnou ohniska, kdy se mění ohnisko plynule.

Astigmatismus 

Je to refrakční oční vada (nepravidelné zakřivení rohovky), která způsobuje nepřesné zaostření světla na sítnici. Tuto oční vadu dokážou vyřešit dioptrické brýle s tzv. cylindrickými nebo torickými čočkami.

Kromě měření zraku nabízíme špičkový zákaznický servis

Oční optika Beroun nabízí již více než 20 let celou škálu vysoce profesionálních služeb. Jsme profesionálové, kteří si Váží opravdu každého zákazníka bez ohledu na to, zda žádá dioptrické brýle bez doplatku nebo luxusní módní značku za tisíce. Všem zákazníkům nabízíme individuální přístup, maximální vstřícnost a trvalou péči.

V rámci zákaznického servisu Vám provedeme špičkové měření zraku, doporučíme Vám nejvhodnější řešení vzhledem k Vaší oční vadě, poskytneme odborné poradenství při výběru vhodných skel a pomůžeme Vám s výběrem vhodných obrouček brýlí k Vašemu typu obličeje.

Dioptrické brýle standardně zhotovujeme do 48 hodin a samozřejmostí je náš záruční i pozáruční servis. Kdykoliv Vám brýle vyčistíme a také upravíme pokřivenou obrubu. Naše vysoká erudovanost zaručuje Vaší maximální spokojenost se zvoleným řešením.